Uruchamianie programu

Podczas uruchamiania programu, mogą się pojawić następujące komunikaty:

 

Komunikat 1:

Format lub separator daty nie jest prawidłowy. Program może nie działać poprawnie. Zalecany format to rrrr-MM-dd.

 

Sposób postępowania:

Zalecamy wprowadzić w ustawieniach Windows długi format daty (zawierający cztery cyfry roku). W tym celu należy uruchomić w Windows Start->Panel sterowania->Data i godzina->Zmień datę i godzinę->Zmień ustawienia kalendarza. Format daty powinien wyglądać następująco: np.: rrrr-MM-dd.

Jeżeli program jest zainstalowany na Windows 7 i pomimo poprawnego ustawienia formatu daty krótkiej, przy uruchamianiu pokazuje się komunikat o niepoprawnym formacie daty, należy wrócić do ustawień dotychczasowych formatów, uruchomić w oknie Zmień ustawienia kalendarza, na zakładce Data kliknąć na przycisk <Resetuj>. Po zresetowaniu ustawień, należy zapisać zmiany i ponowić próbę uruchomienia programów.


Komunikat 2:

Do poprawnej pracy programu wymagana jest rozdzielczość 800*600 lub wyższa. Chcesz przerwać i zmienić rozdzielczość?

 

Sposób postępowania:

Gdy rozdzielczość ekranu jest mniejsza niż 800*600, niektóre okienka w programie mogą być zbyt duże i nie będą w pełni widoczne. Należy na pulpicie Windows kliknąć prawym klawiszem myszki i wybrać Właściwości grafiki. W oknie Panelu sterowniczego grafiki należy ustawić rozdzielczość na co najmniej 800*600, zalecana ilość kolorów to True color (6,7 mln. kolorów) lub High color (65 tys. kolorów). Warto też sprawdzić częstotliwość odświeżania, aby była co najmniej 75 Hz. Mniejsza powoduje migotanie ekranu, co może być przyczyną męczenia oczu. Większość sprzedawanych obecnie komputerów ma powyższe parametry ustawione poprawnie.

Czy artykuł był pomocny?