Rabat cenowy – 22% !!! Odbierz kod rabatowy
Do końca promocji pozostało:
000 dni 00 godzin 00 minut 00 sekund
Ala - Księga Podatkowa
- KPiR, Ryczałt, Rejestry VAT
- JPK i Deklaracje
- Środki Trwałe i Pojazdy
- Import danych z innych programów
Testuj program bezpłatnie przez 60 dni!
Księgowość w firmie lub biurze rachunkowym? W Ala – program księgowy znajdziesz wszystko, żeby poprowadzić rozliczenia w przyjazny sposób! KPiR lub Ryczałt, generowanie i wysyłka JPK i Deklaracji (PIT-5, VAT-7, VAT-UE), a także Ewidencja Środków Trwałych i Pojazdów. Wszystko w jednym intuicyjnym narzędziu!
Dodatkowo, program księgowy – Ala umożliwia sprawny import danych z innych programów, co wpływa na komfort pracy związanej m.in. ze sprawozdawczością VAT i umożliwia automatyczne księgowanie faktur.
KPiR, Ryczałt, Rejestry VAT
Program księgowy – Ala pozwala na prowadzenie i rozliczanie dwóch podstawowych form księgowości uproszczonej – Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) oraz Ewidencji Przychodów (Ryczałt) wraz z Rejestrem VAT. Wprowadzanie danych i tworzenie wymaganych przepisami zestawień z programem księgowym – Ala jest intuicyjne i przejrzyste.
JPK i Deklaracje
Generowanie, sprawdzenie i przesłanie e-Deklaracji oraz JPK do Urzędu Skarbowego? Oczywiście. W programie księgowym – Ala obsługiwane są wszystkie wymagane deklaracje, m.in.: PIT-5(L), PIT-5(k), VAT-7, VAT-7(k), VAT-UE. Nie musisz martwić się też o prawidłowość samych formularzy deklaracji – w programie księgowym – Ala są one aktualizowane automatycznie!
Środki Trwałe i Pojazdy
Ewidencja majątku trwałego firmy w programie księgowym – Ala? Pewnie, że dostępna. Z łatwością obliczysz amortyzację i wycenisz środki trwałe. Co jeszcze? Dodatkowo masz możliwość poprowadzenia pełnego wykazu przebiegów pojazdu – od jego rejestracji, po rozliczenie kosztów eksploatacji.
Import danych z innych programów
Pełen komfort pracy w programie księgowym – Ala zapewnia możliwość sprawnego importu danych i automatyczne księgowanie faktur z:
- Programu Ewa – Faktury i Magazyn
- Internetowej aplikacji Streamsoft Firmino
- Pliku JPK_FA wygenerowanego przez dowolny system
Dostępne wersje programu
Księga Podatkowa
dla firm bez VAT
149 zł
netto
Generowanie pliku JPK: JPK_EWP, JPK_PKPIR
Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub Ewidencji Przychodów (Ryczałt)
Import i księgowanie faktur z zewnętrznych programów
Wysyłka deklaracji do serwisu e-Deklaracje
Import danych kontrahenta z bazy GUS
Rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych
Rozliczanie podatku dochodowego dla właściciela
Rozliczanie podatku VAT
Kontrola czynnego podatnika VAT
Księgowanie faktur z 50% VAT
Metoda Kasowa
Środki Trwałe
Ewidencja przebiegu pojazdu
Kasa (KP, KW) i Bank (BP, BW)
Pełna kontrola należności i zobowiązań
W wersji dla biur rachunkowych możliwość grupowej wysyłki deklaracji i plików JPK
Księga Podatkowa
dla płatników VAT
439 zł
netto
Generowanie pliku JPK: JPK_EWP, JPK_PKPIR, JPK_VAT
Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (KPiR) lub Ewidencji Przychodów (Ryczałt)
Import i księgowanie faktur z zewnętrznych programów
Wysyłka deklaracji do serwisu e-Deklaracje
Import danych kontrahenta z bazy GUS
Rozliczanie transakcji wewnątrzwspólnotowych
Rozliczanie podatku dochodowego dla właściciela
Rozliczanie podatku VAT
Kontrola czynnego podatnika VAT
Księgowanie faktur z 50% VAT
Metoda Kasowa
Środki Trwałe
Ewidencja przebiegu pojazdu
Kasa (KP, KW) i Bank (BP, BW)
Pełna kontrola należności i zobowiązań
W wersji dla biur rachunkowych możliwość grupowej wysyłki deklaracji i plików JPK
Księga Podatkowa
dla biur rachunkowych
Najczęściej zadawane pytania
Cena programu księgowego zależy od wybranej wersji i dostępnego w niej zakresu funkcjonalnego. Ala – Księga Podatkowa posiada następujące wersje:
- Księga Podatkowa dla firm bez VAT – 149 zł
- Księga Podatkowa dla płatników VAT – 439 zł
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 5 firm – 559 zł
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 20 firm – 799 zł
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych bez limitu firm – 1 250 zł
W zależności od tego czy jesteśmy płatnikiem podatku VAT, dla jednoosobowej działalności gospodarczej do wyboru są dwie wersje programu księgowego:
- Księga Podatkowa dla firm bez VAT
- Księga Podatkowa dla płatników VAT
Dla małej firmy, podobnie jak w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, wybór programu księgowego zależy od tego czy firma jest płatnikiem podatku VAT. Dostępne są dwie wersje programu Ala:
- Księga Podatkowa dla firm bez VAT
- Księga Podatkowa dla płatników VAT
Wersja programu księgowego dla biura rachunkowego, zależy od ilości obsługiwanych firm. Dostępne są dwie wersje programu Ala:
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 5 firm
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 20 firm
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych bez limitu firm
Tak, dostęp licencja na program Ala – Księga Podatkowa jest dożywotnia. Dodatkowo od dnia zakupu użytkownik ma 12 miesięcy bezpłatnego wsparcia technicznego i aktualizacji do nowszych wersji programu. Po tym okresie, dostęp do kolejnych aktualizacji i wsparcia technicznego jest osobno płatny.
Tylko aktualna wersja programu księgowego gwarantuje funkcjonowanie zgodnie ze zmieniającymi się przepisami prawno-księgowymi. Ponadto umożliwia korzystanie z wszystkich wersji rozwojowych oraz zapewnia telefoniczne i mailowe wsparcie.
Cena dostępu do aktualizacji zależy od posiadanej wersji programu księgowego.
- Księga Podatkowa dla firm bez VAT – 79 zł/na rok
- Księga Podatkowa dla płatników VAT – 169 zł/na rok
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 5 firm – 219 zł/na rok
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych do 20 firm – 349 zł/na rok
- Księga Podatkowa dla biur rachunkowych bez limitu firm – 689 zł/na rok
- System operacyjny: System Windows w wersji wspieranej aktualnie przez firmę Microsoft, obecnie dowolny Windows 10/11 w wersji 32-bitowej lub 64-bitowej
- Procesor: 1 GHz lub szybszy
- RAM: 1 GB dla wersji 32-bitowej lub 2 GB dla wersji 64-bitowej
- Miejsce na dysku twardym: 1 GB
- Ekran: 1366×768(HD), 1920×1080 (Full HD)
Najnowsze aktualizacje
Wersja 5.1.163.2
Data: 8.07.2024
- Zmieniono protokół komunikacji z usługami pobierania informacji o kontrahencie z GUS i sprawdzenia wykazu podatników VAT.
Wersja 5.1.163.1
Data: 1.07.2024
- Zaktualizowano również podstawę składek na ubezpieczenie społeczne właściciela korzystającego ze stawki preferencyjnej, do 2024-07-01 stawka wynosi 1290 zł. Zmiana minimalnego wynagrodzenia od lipca 2024 nie zmienia minimalnej podstawy składki zdrowotnej ani wysokości składki społecznej właściciela korzystającego z "Małego ZUS Plus".
- Dodano nową wersję deklaracji VIU-DO wersja 2. W programie będzie uruchamiana od 2 kwartału 2024 roku.
- Dodano zestawienie wyszukujące duplikatów numerów dokumentów dla tych samych kontrahentów w obrębie maksymalnie 5 lat w rejestrach VAT zakup, VAT sprzedaż oraz Książce.
- Przy wprowadzaniu i imporcie dokumentów program przy wpisywaniu numeru NIP kontrahenta na dokumenty będzie usuwał kreski. Ustawienie domyślnie zostanie włączone. Ustawienie jest wspólne dla bazy. Przy pierwszym uruchomieniu programu pojawi się komunikat z informacją o nowej opcji.
- Przy przyjmowaniu poleceń księgowania z JPK FA dodano automatyczne pobieranie kursu dla dokumentów walutowych z poprzedniego dnia roboczego od daty sprzedaży. Opcja domyślnie została włączona.
Wersja 5.1.162.1
Data: 4.06.2024
- Dodano oznaczenie roku i miesiąca księgowania oraz wymaganej akceptacji na poszczególnych poleceniach księgowania. Przy przyjmowaniu poleceń program ustawi rok i miesiąc księgowania wg daty sprzedaży, dla dokumentów sprzedaży, oraz daty dokumentu dla dokumentów zakupowych. Dla dokumentów sprzedaży, dla których data sprzedaży będzie różniła się od daty dokumentu, zostanie nadane oznaczenie w kolumnie "Akceptacja" - "Do akceptacji". Rok i miesiąc księgowania można zmienić w grupowej edycji poleceń księgowania lub nadać w trakcie księgowania dokumentów "do akceptacji" w oknie dialogowym, które dla takich dokumentów się pojawi. Poprawiono pytania i komunikaty występujące w trakcie księgowania oraz dodano raport pominiętych dokumentów.
- Do wyliczenia podstawy ubezpieczenia społecznego dla właściciela dodano nowe pola "Składki społeczne zaliczone w koszty" oraz "Dochód do ZUS", gdzie "Dochód do ZUS" będzie dochodem właściciela za poprzedni rok powiększony o "Składki społeczne zaliczone w koszty". Przy pierwszym uruchomieniu programu nastąpi reorganizacja danych i przepisanie wartości dochodu z poprzedniego roku do pola "Dochód do ZUS"
- W oknie rozliczenia właściciela ryczałtowego dodano możliwość ukrywania i pokazywania pól odliczeń. Ustawienia pól zapamiętywane są w ustawieniach profilowych użytkownika.