Wgranie pliku licencji


Aby wgrać plik licencji do programów z serii Streamsoft PCBiznes, należy:

  1. z płyty licencyjnej lub z załącznika do e-maila otrzymanego z Działu Handlowego firmy Streamsoft skopiować na dysk, np. C komputera plik o nazwie:
    • dla programu Ala – kpir.lic,
    • dla programu Ewa – faktura.lic,
    • dla programu Aga – kskp.lic,
  2. uruchomić program Ala, Ewa, Aga i w menu Inne -> Operacje na licencji programu zaznaczyć opcję Pobranie nowego pliku licencji i kliknąć na przycisk <OK>. W kolejnym oknie kliknąć na przycisk <Przeglądaj>, w sekcji Drives wybrać dysk, na który został skopiowany plik (w opisywanym przypadku C),w sekcji Directories kliknąć na C:\, a następnie kliknąć na przycisk <OK>,
  3. w oknie Lokalizacja pliku licencji powinna pojawić się ścieżka: C:\. Następnie należy kliknąć na przycisk <OK>. Pojawi się komunikat o poprawnym skopiowaniu pliku licencji.

W przypadku, gdyby po kliknięciu ostatniego przycisku <OK>, nie pokazał się komunikat o wgraniu licencji i nadal widniało okno: Operacje na licencji, należy sprawdzić we właściwościach pliku licencji, skopiowanego na dysk C (kliknąć prawym klawiszem myszki na pliku licencji i wybrać opcję Właściwości), czy nie jest zaznaczony któryś z atrybutów. Jeżeli jest, należy go odznaczyć, zapisać zmiany w pliku i ponowić próbę wgrania licencji do programu.

Nie znalazłeś potrzebnych informacji?

Zapytaj naszych konsultantów